بهترین کودک

آیا افسردگی ارثی است و اگر درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

افسردگي در افراد مختلف ممکن است دلايل مختلفي دارشته باشد اما تقريباٌ در همه افراد به يک شکل بروز مي کند آن هم منزوي شدن ، احساس نااميدي و ناراحتي و پرخاشگري است. در اين پست مي خواهيم در مورد اينکه آيا بيماري افسردگي ارثي است يا نه اطلاعاتي را در اختيارتان قرار دهيم و همچنين پيامدهاي عدم درمان آنرا به شما بيان خواهيم کرد.

حتماً شما نيز تاکنون به اين نکته پي برده ايد که آمار افراد افسرده در کشور در حال افزايش است و يک روند صعودي را طي مي کند و اين موضوع واقعاً نگران کننده است. اين بيماري به حدي شايع شده که در آمريکا برخي آنرا سرما خوردگي رواني مي نامند. اين بيماري که نوعي اختلال رواني محسوب مي شود بايد به موقع تشخيص و درمان شود تا از بروز مشکلات جدي در فرد جلوگيري شود. در ادامه با تأتير وراثت بر زندگي فرد و هم جنين عواقب بي توجهي به اين بيماري آشنا مي شويد.

تأثير وراثت در بيماري افسردگي:

افسردگي2

جواب ما در پاسخ به اين سؤال که آيا بيماري افسردگي ارثي است يا نه ؟ مثبت است. يک مطالعه جديد نشان مي دهد افرادي که پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگشان از افسردگي رنج مي بردند خيلي بيشتر از ديگران در معرض خطر ابتلا به اين بيماري هستند. اين پژوهش نشان داده که اگر يکي از پدربزرگ و مادر بزرگ يا پدر و مادر هر شخصي دچار افسردگي بوده است، احتمال ابتلا به اين اختلال سه برابر است.
يک پژوهشگر در زمينه سلامت مغزي تاکيد مي کند افسردگي هيچگاه اجتناب ناپذير نبوده است حتي در افرادي که خانواده هايي با سابقه اين بيماري دارند. افراد بايد نسبت به سوابق خانوادگي خود آگاه باشند و به محض احساس علائم، براي دريافت کمک تا زماني که افسردگي پيشرفت نکرده، اقدام کنند.

توضيحات بيشتر را با کليک بر روي لينک زير بخوانيد:

آيا افسردگي ارثي است و اگر درمان نشود چه اتفاقي مي افتد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 بهمن 1397ساعت 16:47  توسط یاشار ایمانی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]